Rezultati Balkan Cupa u Pančevu 2017 i treće sezone Balkan Lige

Rezultati Balkan Cupa u Pančevu 2017 i treće sezone Balkan Lige

Treća sezona Balkan Lige privedena je kraju i uspješnim turnirom u Pančevu na najbolji način pokazala zašto vrijedi igrati stolni nogomet... Čestitamo najuspješnijima a posebno svim igračima iz Hrvatske koji su sudjelovali.

Skoro 90 igrača zaigralo je na zadnjem turniru Balkan Lige - na ITSF Pro Touru u Pančevu. Turnir koji je vrijedio i za međunarodnu ljestvicu naravno vrijedio je i za bodove Državne Lige kao 3. turnir.

Uhvatiti se u koštac s nekim od imena iz vrha stolnonogometne scene pravi je izazov za sve igrače iz regije a nama kao organizatorima predstavlja posebno zadovoljstvo što smo pomogli to omogućiti. Federaciji Stonog Fudbala Srbije posebno čestitamo na super turniru-ponovo su bili top domaćini.

Osim nastupa reprezentacija gdje smo pobjedom protiv Bugarske uhvatili srebro u BALKAN NATIONSu naši su igrači nastupali i u desetak drugih disciplina. Osvrt na nastup repke pročitajte ovdje:

http://stolni.com/clanak/osvrt-izbornika-zalara-nakon-bc-srbija-2017

Rezultati:

BALKAN NATIONS:

 

 

Srbija - Bugarska (21:17, 21:13)

Hrvatska - Bugarska (21:12, 21:12)

Srbija - Slovenija (21:17, 13:21, Penali 0:2)

Ukupno:

1. SLOVENIA (Matej Vidergar)

2. CROATIA (Ivan Zalar)

3. BULGARIA (Anthon Bozhikov)

4. SERBIA (Nebojša Kovačević)

 

 

SPEEDBALL:
1 Christian LANG (HRV) - Leon KOGELNIK (SVN)
2 Igor ARMUS (HRV) - Antonio NOVACKI (HRV)
3 Anton BOZHIKOV (BGR) - Stanislav GEORGIEV (BGR)

OPEN DOUBLE:
1 Oliver VILIM (AUT) - Jan VOGEL (CHE)
2 Ivan ZALAR (HRV) - Igor ARMUS (HRV)
3 David POTRBIN (SVN) - Tadej BREZNIK (SVN)

OPEN SINGLE:
1 Stanislav GEORGIEV (BGR)
2 Oliver VILIM (AUT)
3 Leon KOGELNIK (SVN)

WOMAN SINGLE:
1 Tamara KOTNIK (SVN)
2 Marijana SABOLIC (SVN)
3 Ana BOBE (ROU)

WOMAN DOUBLE:
1 Marijana SABOLIC (SVN) - Milica CIMESHA (SRB)
2 Tamara KOTNIK (SVN) - Ana BOBE (ROU)
3 Nevena BUBALO (SRB) – Milica JEREMIC (SRB)

LUCKY LOOSER SINGLE:
1 David POTRBIN (SVN)
2 Jan VOGEL (CHE)
3 Stevan BEGOVIC (SRB)

LUCKY LOOSER DOUBLE:
1 Marko VRKIC (HRV) - Mislav MARACIC (HRV)
2 Stanislav NAIDENOV (BGR) - Dimitar FILIPOV (BGR)
3 Rok REMEC (SVN) - Damijan ARH (SVN)

MIX DOUBLE:
1 Tamara KOTNIK (SVN) – Vilim OLIVER (AUT)
2 Eugen DUMITRESCU (ROU) – ana BOBE (ROU)
3 Saša VILIC (SVN) – David POTRBIN (SVN)

SENIOR SINGLE:
1 Siniša JOVANOV (CRO)
2 Vladimir GREMPLINOVIC (SRB)
3 Zoran KRISCINSKI (SRB)

JUNIOR SINGLE:
1 Nenad BEGOVIC (SRB)
2 Marija BEGOVIC (SRB)
3 Marko BEGOVIC (SRB)

DYP:
1 Jan VOGEL (CHE) – Stanislav GEORGIEV (BGR)
2 Matevž JERAS (SLO) – Milan BARAJIC (SRB)
3 Matej VIDERGAR (SLO) – Antonio NOVACKI (CRO)

 

UKUPNO BALKAN LIGA 2017:

SPEEDBALL:
1. Leon Kogelnik (SVN) i Christian Lang (CRO)
2. Tadej Breznik (SVN) i David Potrbin (SVN)
3. Antonio Novački (CRO)

SENIOR:
1. Siniša Jovanov (CRO)
2. Vladimir Gremplinović (SRB)
3. Miro Radić (CRO)

WOMAN COMBINED:
1. Tamara Kotnik (SVN)
2. Saša Vilič (SVN)
3. Marijana Sabolič (SVN)

OPEN COMBINED
1. Leon Kogelnik (SVN)
2. Igor Armuš (CRO)
3. Matevž Jeras (SVN)