Pravila Zagrebačke lige sezone 2015/2016

1. Definicije

KLUB: Skupina igrača s predstavnikom i lokacijom gdje igraju domaćinstva.

EKIPA: Igrači kluba koji su prijavljeni na neku utakmicu. (4 igrača + 1 zamjena)

UTAKMICA: Meč između dvije ekipe, sastavljen od više setova

KAPETAN: Vođa Ekipe koji je odgovoran za svu komunikaciju

2. Sistem

Natječu se klubovi i to dvokružno - svaki sa svakim, jednu utakmicu doma, jednu u gostima. U Sezoni 2 ima 6 klubova što je 10 kola prema objavljenom rasporedu:

10. kolo: 01.06. - 10.06.

Kapetan ekipe koja igra doma dužan je ponuditi najmanje 2 termina gostujućoj momčadi. Sljedeći dan od dana nuđenja može biti nuđen, ali gostujuća ekipa ne mora ga prihvatiti zbog kratkog roka najave te može tražiti dodatni termin.

Potiče se nuđenje prije početka kola, najkasnije u 5.danu kola. Rezultat prijavljuje domaćin najkasnije do završetka sljedećeg kola (ili mu se upisuje nedolazak)

3. Stol i klubska pravila

4. Utakmica

Na utakmicu klub šalje ekipu koja može biti sastavljena najviše od 2 PRO igrača, 1 SEMIPRO igrača i 1 ROOKIE igrača. Objavljen rating je važeći za Sezonu. Naravno, igrači uvijek mogu biti i nižeg ratinga (npr. 4 ROOKIE igrača).

Zamjena: 5. igrač može u bilokojem trenutku u meču ili setu (timeout) zamjeniti nekog iz prve postave ukoliko mu je rating jednak ili niži od igrača kojeg zamjenjuje. Zamjena može ostati do kraja meča ili se prije kraja ponovo zamjeniti sa prvotnim igračem (novi timeout). Zamjena nije nužna.

Igra se 6 setova do 9 golova, redom: A12-B12, A34-B34, A13-B13, A24-B24, A14-B14, A23-B23. Pobjednik je onaj koji osvoji više setova.

U slučaju izjednačenog rezultata (3:3) igra se dodatan set do 9 golova, pojedinačno igraju dva igrača koje netom prije meča izabiru kapetani ekipa. U tom slučaju svaka ekipa osvaja 1 bod dok se u dodatnom setu razigrava za dodatni bod.